Сайттан издөө
Сайттан издөө
Кыргыз Республикасынын Президенти

«Республиканын ар кандай тармактарынын кызматкерлерин мамлекеттик сыйлыктар менен сыйлоо жөнүндө» Жарлыкка кол коюлду

Бүгүн, 2013-жылдын 30-декабрында, Кыргыз Республикасынын Президенти Алмазбек Атамбаев «Республиканын ар кандай тармактарынын кызматкерлерин мамлекеттик сыйлыктар менен сыйлоо жөнүндө» Жарлыкка кол койду.

Жарлыкка ылайык, республиканын социалдык-экономикалык, интеллектуалдык жана руханий потенциалын өнүктүрүүгө кошкон салымы, көп жылдык жана ак ниет эмгеги жана эрдиги үчүн, Иштерман жылынын урматына төмөнкүлөр сыйланды:

“Даңк” медалы менен:

Абирова Дамира Есеналиевна

-

Ысык-Көл облусунун Ысык-Көл районунун билим берүү бөлүмүнүн башчысы;

 

Аматов Маматосмон Маширапович

-

Кыргыз Республикасынын Өзгөчө кырдаалдар министрлигинин өзгөчө кырдаалдарга чара көрүү боюнча түштүк борборунун начальнигинин орун басары;

 

Максут уулу Жаныбек

-

Ош шаарындагы 52870-аскер бөлүгүнүн командиринин орун басары;

 

Нарматов Абдисалам Нарматович

-

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарынын ички иштер бөлүмүнүн тергөө бөлүмүнүн улук тергөөчүсү;

Узенбаев Бакытбек Ыманбекович

-

Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик чек ара кызматынын 2027-аскер бөлүгүнүн “Дейрес” чек ара заставасынын чек ара-ыйгарым укуктуу өкүлү

 

Фуксман Зяма Ханинович

-

“Автомаш-Радиатор” ЖЧКсынын техникалык маселелер жана ишкананы өнүктүрүү боюнча кеңешчиси;

 

Чолпонкулова Рысбүбү Шамшибековна

-

“Түндүк электр” ААКтын Кара-Буура райондук электр станциясынын диспетчери;

 

Шевченко Валентина Васильевна

-

Кара-Балта шаарындагы “Кара-Балта спирт заводу” мамлекеттик ишканасынын өндүрүшүнүн начальниги;

 

“ЭлДан Аталык” ЖЧК АӨЖК

-

Чүй облусунун Ысык-Ата районунун Новопокровка айылы;

 

“Үмүт жана  Ко” ЖЧК

-

Чүй облусунун Ысык-Ата районунун Гидростроитель айылы;

 

Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы менен:

Абдыкулова Дамира Сайпильмаликовна

-

Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик кадр кызматынын финансылык жана администрациялык камсыз кылуу бөлүмүнүн жетектөөчү адиси;

 

Айбашов Жанболот

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Монополияга каршы жөнгө салуу мамлекеттик агенттигинин Ош облустук бөлүмүнүн башчысы;

Айжигитов Абдурашит Токтошович

-

Кыргыз Республикасынын Социалдык фондусунун кирешелер башкармалыгынын жеке ишкерлер жана айыл чарбалык товар өндүрүүчүлөр менен иштөө боюнча секторунун башчысы;

 

Аканов Нурбек Калмаматович

-

Жалал-Абад экономика жана ишкердик университетинин 4-курсунун студенти;

 

Акбердиев Мелизбек Абдыманапович

-

Кыргыз Республикасынын Өзгөчө кырдаалдар министрлигине караштуу Өрткө каршы мамлекеттик кызматынын агенттигинин Талас облустук өрткө каршы мамлекеттик кызматынын башкармалыгынын Талас шаардык өрткө каршы мамлекеттик кызматынын бөлүмүнүн № 17 өрткө каршы аскерлешкен бөлүгүнүн улук өрт өчүргүчү;

 

Акматова Шайырбүбү Абдылдабековна

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук статистикалык комитетинин эмгектин жана ишке орноштуруунун статистикасы бөлүмүнүн жетектөөчү адиси;

 

Алтыбаев Руслан Маматкаримович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Баңгизаттарды контролдоо боюнча мамлекеттик кызматынын мобилдүү оперативдүү топторунун башкармалыгынын зардалы;

 

Алымкулов Жалил Абдраимович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Ветеринардык жана фитосанитардык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын Нарын облустук инспекциясынын начальниги;

Аманкулов Тилек Мырзабекович

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин Нарын облусу боюнча башкармалыгынын улук оперуполномоченныйы;

 

Апышева Сыйнат Сыдыкбековна

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын оперативдүү басмакана секторунун башчысы;

 

Асаналиев Максат Кубатович

-

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын тергөө башкармалыгынын өзгөчө маанилүү иштер боюнча улук тергөөчүсү;

 

Аттокуров Бактыбек Кадырович

-

Нарын шаарындагы “Кадыр-Ата” базарынын директору, жеке ишкер;

 

Аттокуров Карагул Сопуевич

-

Нарын облусунун Нарын районунун Миң-Булак айылдык аймагындагы жеке ишкер, фермер;

 

Баитов Калыбай

-

“Ош электр” ААКнын Кара-Суу райондук электр станциясынын “Беш-Мойнок” участогунун мастери;

 

Баишева Динар Садыбакасовна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик салык кызматынын Чыгыш региондор аралык башкармалыгынын Тоң району боюнча мамлекеттик салык кызматынын башкармалыгынын салык төлөөчүлөр менен иштөө боюнча, кирешелерди эсепке алуу жана декларацияларды иштеп чыгуу бөлүмүнүн башкы инспектору;

 

Бейшекеев Кыдыкбек Каниметович

-

Кыргыз Республикасынын Айыл чарба жана мелиорация министрлигинин Суу чарбасы жана мелиорация департаментинин “Суу ресурстарын башкарууну жакшыртуу” долбоорунун компонентинин координатору;

 

Бекбасаров Рафик Бердибаевич

-

Кыргыз Республикасынын Финансы министрлигинин Түп райондук финансы бөлүмүнүн начальниги;

 

Бектемиров Ибрахим Аянбаевич

-

Баткен облустук үй-бүлөлүк медицина борборунун № 6 үй-бүлөлүк врачтар тобунун улук фельдшери;

 

Бектурова Роза Өзүбековна

-

Кыргыз Республикасынын Финансы министрлигинин мамлекеттик тил жана котормо боюнча бөлүмүнүн башчысы;

 

Бокоева Бактыгүл

-

Ысык-Көл облусунун “Жети-Өгүз” санаторийинин улук медайымы;

 

Вишнивецкая Ольга Дмитриевна

-

Чүй облусунун Москва районунун Петров мектеп-гимназиясынын математика мугалими;

 

Данько Виктория Викторовна

-

Талас облустук мамлекеттик статистика башкармалыгынын айыл чарбасынын статистикасы, демографиялык статистика жана үй чарбаларын интегрирленген изилдөө бөлүмүнүн башкы адиси;

 

Дегтярева Нелли Николаевна

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадио берүү корпорациясынын техникалык контролдоо бөлүмүнүн башкы инженери;

 

Жакеева Догдурбай Бейшенбаевич

-

Кыргыз Республикасынын Эсептөө палатасынын Ысык-Көл, Нарын облустары боюнча аймактык бөлүмүнүн мамлекеттик инспектору;

Жаналиева Гүлүмкан Таласбаевну

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын стенограммалар менен иштөө боюнча бөлүмүнүн эксперти;

 

Жунушалиев Майрамбек Бекмурзаевич

-

Экологиялык жана техникалык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын Бишкек шаары, Чүй облусунун Сокулук жана Аламүдүн райондору боюнча региондук башкармалыгынын мамлекеттик инспектору;

 

Досмамбетов Малай Жумакадырович

-

“КУЭС” ААКнын филиалынын Нарын жогорку вольттуу электр тармактары ишканасынын директору;

 

Дьячкова Валентина Ивановна

-

Кыргыз Республикасынын Эмгек, миграция жана жаштар министрлигине караштуу № 18 кесиптик лицейинин мастери;

 

Жапаров Жылкычы Кадырович

-

Ысык-Көл облусунун Тоң районунун Коңур-Өлөң айылындагы фермер

 

Жорокулов Мамбеталы Абдимаматович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик байланыш агенттигинин Сыноо лабораториясынын начальниги;

 

Жунусакунов Өмүрбек Токонович

-

Кыргыз Республикасынын Транспорт жана коммуникациялар министрлигинин ПЛУАД-1 ишканасынын Жол-эксплуатациялоо ишканасынын автогрейдер машинисти;

 

Жунусов Манат Акматалиевич

-

Талас облусунун Манас районунун Кыргызстан айыл аймагынын фермери;

Жусупов Аширбай

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Ветеринардык жана фитосанитардык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын ветеринардык-санитардык көзөмөлдөө башкармалыгынын начальниги;

 

Изабеков Нурбек Канатбекович

-

Кыргыз Республикасынын Курама командаларын олимпиядалык даярдоо борборунун аялдар күрөшү боюнча Кыргыз Республикасынын улуттук курама командасынын башкы машыктыруучусу;

 

Исаков Каныбек Абдуваситович

-

Ош мамлекеттик университетинин ректору;

 

Исаков Рысбай Рахманович

-

манасчы;

 

Исакунов Бакыт Кайыршаевич

-

“Бишкек суу канал” ишканасынын шаардык канализация өндүрүштүк-эксплуатациялык башкармалыгынын авариялык-калыбына келтирүү иштеринин 5-разряддагы слесары;

 

Итигулова Чынара Кайбалиевна

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадио берүү корпорациясынын баяндамачысы;

 

Кайыпов Семетей Малдыбаевич

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик бажы кызматынын “Түндүк” темир жол бажыканасынын Бажы жол-жобосу борборунун бажылык тариздөө тобунун башкы инспектору;

 

Кангельдиева Сырга Нурказыевна

-

Кыргыз Республикасынын Маданият, маалымат жана туризм министрлигинин Балыкчы шаардык маданият бөлүмүнүн жетектөөчү адиси;

Караталов Окен

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Экологиялык жана техникалык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын башкы адиси;

 

Каримов Мирвалижон Умарович

-

Ош облусунун Ноокат районунун А.Мирмахмудов атындагы айыл аймагынын “Саховат-2011” теплица комплексинин жетекчиси;

 

Катаев Виктор Евгеньевич

-

Чүй облусунун Москва районунун Ф.Энгельс атындагы дыйкан чарбасынын механизатору;

 

Каюмова Анархан Хамралиевна

-

Ош облусунун Өзгөн шаарынын социалдык өнүктүрүү башкармалыгынын кызматкери;

 

Кийизбаева Кенжебүбү

-

Чүй облусунун Орловка шаардык жалпы врачтык практика борборунун операциялык медайымы;

 

Кошбаев Калы Токторбаевич

-

“Жалал-Абад электр” ачык акционердик коомунун Базар-Коргон райондук электр станциясынын электр монтёру;

 

Лохова Татьяна Руслановна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Финансылык чалгындоо мамлекеттик кызматынын улук инспектору;

 

Лунева Людмила Александровна

-

Кыргыз Республикасынын Финансы министрлигинин Борбордук казыналыгынын бюджеттик ассигнованиени каттоо жана эсепке алуу бөлүмүнүн башкы адиси;

 

Лященко Евгений Евгеньевич

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Социалдык саясат боюнча комитетинин бөлүм башчысы;

Мадиярова Мээрим Кадыркуловна

-

Чүй облусунун Ысык-Ата районунун Красная-Речка атайын жатак-мектебинин директору;

 

Макаров Анатолий Павлович

-

 “Дастан” ТУК ачык акционердик коомунун радиоаппаратураны жана приборлорду 6-разряддагы жөнгө салуучу;

 

Максуталиев Окумжан

-

Жалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарынын ЖВПБнын врач-невропатологу;

 

Мамаков Шайлообай

-

Ош облусунун Кара-Кулжа районунун Терек-Суу айылындагы жеке фермердик чарбанын жетекчиси;

 

Маматов Искандарбек Батырбекович

-

Кыргыз Республикасынын Экономика министрлигинин түштүк региондор аралык башкармалыгынын начальниги;

 

Маматов Мыктыбек Батырбекович

-

Кыргыз Республикасынын Юстиция министрлигинин Жалал-Абад облустук юстиция башкармалыгынын жетектөөчү адиси;

 

Мамбеталиев Курманбек Оруналиевич

-

Талас облусунун Бакай-Ата районунун В.И.Ленин атындагы орто мектебинин директору;

 

Мамбетова Күлүйпа Кашкаровна

-

Социалдык фондунун Нарын райондук башкармалыгынын пенсиялык бөлүмүнүн башчысы;

 

Мамыров Бектемир Сатыбалдыевич

-

Ош шаардык муниципалдык автотранспорт ишканасынын айдоочусу;

 

Мамытова Мастуракан Асановна

-

Кыргыз Республикасынын Социалдык фондусунун Ош шаардык башкармалыгынын пенсияларды төлөөнү контролдоо бөлүмүнүн башчысы;

Медетбекова Кымбат Сыдыкбековна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик бажы кызматынын “Манас” бажыканасынын жеке курам менен иштөө боюнча башкы инспектору;

 

Меражидинов Шарапидин

-

Кыргыз Республикасынын Транспорт жана коммуникациялар министрлигинин Ош филиалынын радиотехникалык камсыздоо борборунун радиолокация тобунун радиолокация боюнча инженери;

 

Мокешова Элмира Койчумановна

-

Мамлекеттик кадр кызматынын Ысык-Көл, Нарын облустары боюнча Түндүк аймактык өкүлчүлүгүнүн башкы адиси;

 

Молдоярова Дамира Батыркуловна

-

“Диона компани ИНК” ЖЧКсынын директору;

 

Момбекова Бермет Малакановна

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук банкынын Ош облустук башкармалыгынын улук бухгалтери;

 

Муканбетов Эрмек Бекбоевич

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук маданий борборунун театралдык-оюн-зоок иш-чаралары бөлүмүнүн начальниги;

 

Мурзакулов Таалайбек Абдулаевич

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин “Саркент” мамлекеттик жаратылыш паркынын директору;

 

Мусабаев Нурбек Мусабаевич

-

Кыргыз Республикасынын Эмгек, миграция жана жаштар министрлигинин Чүй облустук башкармалыгынын начальниги;

Мусабаев Турдубек

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик салык кызматынын алдындагы Мамлекеттик салык кызматынын Ош шаары боюнча башкармалыгынын кирешелерди эсепке алуу жана декларацияларды иштеп чыгуу бөлүмүнүн талдоо жана божомол жүргүзүү секторунун башкы инспектору;

 

Мусаев Алмаз Асаналиевич

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин Антикоррупциялык кызматынын 1-башкармалыгынын
2-бөлүмүнүн өзгөчө маанилүү иштер боюнча улук оперуполномоченныйы;

 

Мухамедова Замира Ниязовна

-

Кыргыз Республикасынын Транспорт жана коммуникациялар министрлигинин алдындагы “Кыргыз Почтасы” мамлекеттик ишканасынын Сүлүктү шаардык филиалынын участогунун начальниги;

 

Набиев Нуркамал Бурханович

-

Кыргыз Республикасынын аскер прокурорунун орун басары;

 

Нармырзаев Абдымомун Анарбекович

-

Жалал-Абад облусунун Таш-Көмүр шаарынын Шамалды-Сай гидроэлектр станциясынын электр машиналык цехинин машина участогунун гидроэлектр станциясынын гидротурбиналык жабдууларын оңдоо боюнча
5-разряддагы слесары;

 

Нефоросная Людмила Степановна

-

Чүй облусунун Москва районундагы Беловодск мектепке чейинки балдар үйүнүн тарбиячысы;

Ниязов Эмил Жумабекович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын басма-сөз кызматынын эксперти;

 

Нуралиев Улукбек Баялиевич

-

Жалал-Абад облусунун прокуратурасынын тергөө бөлүмүнүн улук тергөөчүсү;

 

Нурдөөлөтов Жаныбай Рахматалиевич

-

Нарын облусунун Ак-Талаа районунун Тоголок Молдо айыл аймагындагы “Дөөлөт” дыйкан чарбасынын жетекчиси;

 

Омокеев Максымбек Конколойевич

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Милдеттүү медициналык камсыздандыруу фондунун Ош аймактык башкармалыгынын директору;

 

Омошев Эрмекбай Алянович

-

Жалал-Абад облусунун Сузак районундагы “Таза-Дан” дыйкан чарбасынын жетекчиси;

 

Орозалиев Улан Амангельдыевич

-

Бишкек шаардык ички иштер башкармалыгынын Кылмыш издөө башкармалыгынын каракчылык менен кол салууга каршы күрөшүү боюнча улук оперуполномоченныйы;

 

Орозбеков Эдил Тентиевич

-

Кыргыз Республикасынын Энергетика жана өнөр жай министрлигинин машина куруу, металлургия жана курулуш материалдары бөлүмүнүн башчысы;

 

Попкова Лариса Валерьевна

-

“Larisa” тигүү ишканасынын жетекчиси;

 

Примов Бердибай

-

Ош облусунун Алай районундагы “Перети-Коал” ЖЧКсынын башкы директору;

Раимов Болотбек Раимович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин алдындагы Каракол токой чарбасынын “Сары Жаз” сырт зонасынын токойчусу;

 

Сагимбаев Мурат Курманбекович

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук банкынын Накталай акча башкармалыгынын эксперттик бөлүмүнүн сүрөтчү-дизайнери;

 

Садыков Гулбай Ганыевич

-

Баткен облусунун Лейлек районундагы Кара-Булак орто мектебинин директору;

 

Саксаров Кочубек Аблабекович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Иш башкармасынын Автотранспорттук ишканасынын айдоочусу;

 

Салиев Тулибой Жанивалиевич

-

“Хайдаркан сымап” акционердик коомунун башкы директору;

 

Сапелкина Светлана Юрьевна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик байланыш агенттигинин Аналитикалык жактан камсыз кылуу жана техникалык жөнгө салуу башкармалыгынын начальниги;

 

Сатылганова Сабыркүл Калиевна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Монополияга каршы жөнгө салуу мамлекеттик агенттигинин акы төлөнүүчү кызмат көрсөтүүлөрдү жөнгө салуу бөлүмүнүн башкы адиси;

 

Смадилов Максат Куттубекович

-

Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик чек ара кызматынын Ош жана Жалал-Абад облустары боюнча региондук чек ара башкармалыгынын чек араларды кайтаруу бөлүмүнүн зардалы;

Султанбаева Нурбүбү Бейшекеевна

-

“Aiko Seiko” тигүү ишканасынын аткаруучу директору;

 

Султанова Зулайка Жолболдуевна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик бажы кызматынын Түштүк-батыш бажыканасынын “Ош” бажылык жол-жоболору борборунун бажылык тариздөө тобунун улук инспектору;

 

Сумбаева Елена Геннадьевна

-

Бишкек шаарындагы Саламаттык сактоо департаментинин № 6 Үй-бүлөлүк медицина борборунун врач-рентгенологу;

 

Сыдыкова Бактыкан Далгатбековна

-

Талас облустук үй-бүлөлүк медицина борборунун клиникалык лабораториясынын врач-лаборанты;

 

Токтомбаев Тагай Абдыкадырович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Геология жана минералдык ресурстар боюнча мамлекеттик агенттигинин Түштүк-кыргыз геологиялык экспедициясынын Шуран геологиялык чалгындоо партиясынын бульдозеристи;

 

Токтоналиева Бүбүсара Жапаркуловна

-

Кыргыз Республикасынын Экономика министрлигинин соода саясаты башкармалыгынын экспорттук контролдоону тарифтик эмес жөнгө салуу бөлүмүнүн башчысы;

 

Токтосунова Кишимжан Муратовна

-

Ош шаарындагы муниципалдык автотранспорттук ишканасынын автобус айдоочусу;

 

Толубаев Таалайбек Матмусаевич

-

“Электр станциялары” ААКнын филиалынын Токтогул ГЭС Каскадынын директору;

Турумбаев Жантөрө Сарыевич

-

“Бишкекжылуулукэнерго” коммуналдык ишканасынын № 3 өндүрүштүк участогунун начальниги;

 

Умурбаев Канатбек Касымбаевич

-

Чүй облусунун Аламүдүн районунун Лебединовка айыл аймагындагы “Билим-Агро” айыл чарба кооперативинин жетекчиси;

 

Уркумбаев Арыстанбек Абдылдаевич

-

Ош облусунун Ички иштер башкармалыгынын өзгөчө маанилүү иштер боюнча улук оперуполномоченныйы;

 

Халбеков Асан

-

“Т. Ибрагимов” ЖЧКсынын директору, Сүлүктү шаары;

 

Чекиров Мамбеткерим Беккелдиевич

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын студиясынын кабарчысы;

 

Чериков Медербек Ашырбекович

-

“Дан” мамлекеттик ишканасынын механиги;

 

Чериков Уланбек Байышевич

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин Атайын багыттагы Оперативдүү башкармалыгынын
5-бөлүмүнүн (Ош шаарында жайгашкан) инженердик-сапердук бөлүмчөсүнүн оперуполномоченныйы;

 

Чираков Худайберди Райимджанович

-

Бишкек шаарынын Биринчи май районунун прокурорунун улук жардамчысы;

 

Чокоев Заир Ленарович

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук банкынын төрагасынын орун басары;

 

Чотбаев Авазхан Жолдошович

-

“Тибет-Ажу” ишканасынын жетекчиси, Баткен облустук ишкерлер кеңешинин төрагасы;

Шамеева Сыйнагүл Асековна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Милдеттүү медициналык камсыздандыруу фондунун Нарын аймактык башкармалыгынын директору;

 

Шергалиева Элмира Калыковна

-

К. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын жалпы фортепиано кафедрасынын доценти;

 

Эшимбетов Абдумуталип

-

“КУЭС” ААКнын Жалал-Абад жогорку вольттуу электр тармактарынын филиалынын 500/220/35кв “Датка” көмөкчү чордонунун начальниги;

 

Юсупов Абдугулам Абдулхамидович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Баңгизаттарды контролдоо боюнча мамлекеттик кызматтын Түштүк башкармалыгынын Оперативдүү-иликтөө бюросунун 2-бөлүмүнүн начальниги;

Эрдик” медалы менен:

Бакиров Таалайбек Асанбекович

-

Токмок шаарындагы 52806-аскер бөлүгүнүн атайын багыттагы отрядынын старшинасы;

 

Мамбеков Азамат Альбертович

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин 1-кызматынын
1-багытынын зардалынын орун басары;

 

Садырбаев Нурлан Оморович

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин 1-кызматынын зардалы;

 

Сыдыгалиев Бектен Качкыналиевич

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук коопсуздук мамлекеттик комитетинин төрагасынын биринчи орун басары;

 

Токтогулов Бакытбек Рысбергенович

-

Кыргыз Республикасынын Өзгөчө кырдаалдар министрлигинин куткаруучуларды даярдоо мамлекеттик борборунун издөө-куткаруу тобунун куткаруучусу;

 

Урубеков Кайрат Аскарбекович

-

Чүй облусунун Аламүдүн районундагы ички иштер бөлүмүнүн жол-кайгуул кызматынын инспектору.

2013-жыл 30-декабрь